První setkání se shromážděním věřících a mé znovunarození

sunshine

Nevěřil jsem, že existuje nějaký Bůh a lidi, co chodí do kostela, nebo něčemu takovému věří, jsem považoval za hodně hloupé a slabé.

Jeden můj kamarád, který cvičil karate jako já, jednou začal mluvit o tom, že byl v nějakém shromáždění, kde někdo překládá Bibli z řečtiny a zároveň učí, co Bible říká.

Začal do tohoto shromáždění pravidelně jezdit. Po tréninku jsem často přespával u něho doma, protože další spoj domů mi jel až ráno. Vždy, než jsme šli spát, vyprávěl mi své zážitky a co se ve shromáždění dozvěděl. Většinou mě to znělo logicky a tak jsem se ho na nějaké věci ptal. Po nějaké době byl můj kamarád znovunarozený a přestal cvičit karate. Za několik týdnů, když jsem u něho opět přespával, tak jsme se domluvili, že se do shromáždění pojedu podívat a tak jsem tam v únoru 1997 jel.

Když jsem tam přijel, tak jsem byl překvapený, že tam jsou normální lidi různých věkových skupin, všichni byli velice příjemní a přátelští. Pastor vypadal úplně jinak, než jsem si ho představoval. Mile mě překvapilo jeho chování a i když jsme se viděli poprvé, choval se přátelsky jako bychom se znali už delší dobu a bylo vidět, že má radost.

Na začátku se zpívaly písničky, které jsem sice neznal, ale líbily se mi. Po chválách začalo biblické učení. Byl jsem překvapen, protože se mluvilo normálně, srozumitelně a bez nějakých kliček (prostě přímo k věci). Bylo tam sice pár slov, kterým jsem nerozuměl, ale to mi vůbec nevadilo. Potom, co skončilo učení, jsme šli k pastorovi a jeho ženě, kde jsme pokračovali rozebíráním různých témat a otázek z Bible. Večer, když jsem odjížděl domů, měl jsem pocit, že to byl příjemně strávený den, ale vůbec mě nenapadlo, že bych tam ještě někdy jel. To bylo moje první setkání se shromážděním znovunarozených, věřících lidí.

Po několika týdnech jsem se rozhodl, že se tam opět pojedu podívat. Když jsem šel z domu k autu, uvědomil jsem si, že bych si měl vzít plavky a tak jsem se pro ně vrátil. Den probíhal úplně stejně jako minule, zpívaly se chvály, bylo učení a pak se rozebíraly otázky. Navíc to byly zajímavé věci na kterými, když se člověk zamyslel, dávaly smysl. Já jsem měl pár otázek, moc přesně si je nepamatuji, ale šlo o to, co se stane s člověkem, který nežil podle Bible a zemřel? Vše, co jsem slyšel tuto a minulou návštěvu a co jsem slyšel od mého kamaráda, bylo povzbuzující a reálné, ne nějaká náhražka nebo výplň času. Ačkoliv jsem to neřekl, věděl jsem, že Bible je pravdivá a praktická pro život, že existuje Ježíš, který zemřel za moje hříchy na kříži, byl vzkříšený a žije. A proto na otázku pastora: "Tak co?", když jsme se míjeli v kuchyni, jsem odpověděl: "Chci být znovunarozený." Řekl jsem modlitbu záchrany a potom jsme jeli k místní přehradě, abych byl ponořený. Byla už tma a jelikož byl březen, na vodě ještě plavaly kusy ledu. Pastor mě ujistil, že mi určitě nebude zima a tak jsme šli společně do vody, kde jsem byl ponořený do jména Ježíš. V momentě, kdy jsem byl pod vodou, jsem ucítil ránu (nebo něco podobného) do mého těla. Po vynoření z vody jsem zjistil, že nemám zlatý řetízek, který jsem dostal po mém narození. Ale v tom momentě pastor řekl, že ho má a držel ho v ruce. Ten řetízek nebyl vůbec přetržený, ani rozepnutý a tak jsem si ho znovu nasadil. Pro mě to byl jeden ze zázraků, který se tento den v mém životě stal. Nádherné také bylo, že jsem od pastora slyšel, že vše co je kolem mě, stvořil můj nebeský otec a že v nebi je teď obrovská oslava mého narození. Na nebi také tenkrát zářila kometa, která byla v té době viditelná i pouhým okem. Večer, když jsem přijel domů, tak ve dveřích, aniž bych cokoliv řekl (co se stalo a kde jsem byl), moje máma řekla, že jsem nějakej jinej a že vypadám jinak. A tak jsem jí řekl, že jsem byl znovunarozený a měl jsem obrovskou radost. Věděl jsem, že to co se stalo, je obrovský zázrak a že je to na mě i vidět.

Po mém znovunarození a ponoření jsem začal chodit do shromáždění a studovat Bibli. Díky Bibli vím, co pro mě Ježíš udělal a co chce, abych dělal. Ježíš touží, abych rozuměl jeho slovu a aby byli zachráněni další lidé. A to je nejdůležitější.

Na závěr bych se chtěl podělit o několik svědectví o tom, co pro mě pán Ježíš udělal.

Autonehoda

Na cestě ze shromáždění, několik týdnů po mém znovunarození, jsme měli na dálnici ve velké rychlosti autonehodu. Auto, které jsem koupil před měsícem, bylo úplně zničené. Nebyl jsem připoutaný a při nárazu jsem hlavou rozbil přední sklo a hrudníkem rozmačkal palubní desku u spolujezdce. Potom jsem se dostal nárazem z předního sedadla na zadní. V autě jsme jeli tři.
Já jediný jsem byl odvezen do nemocnice s podezřením na zlomeninu páteře. Hlava, která rozbila přední sklo byla bez zranění a bez modřin, stejně jako hrudník. Ostatní spolujezdci byli v naprostém pořádku.
Lidé ze shromáždění se za mě modlili a zlomenina páteře se nepotvrdila. Za tři dny mě propustili z nemocnice domů.
Jsem vděčný Ježíšovi za to, že nás všechny ochránil a nikomu se nic nestalo.

Odpuštění

Auto, ve kterém jsme se nabourali bylo sice moje, ale v tu chvíli ho řídil můj nejlepší kamarád. Po havárii mi všichni v rodině říkali, ať si to auto nechám zaplatit, protože z něho nic nezbylo.
Já jsem ale nechtěl a věděl jsem, že by to nebylo správné. Tak jsem na policii sepsal čestné prohlášení, že po řidiči, který s ním havaroval nebudu chtít žádnou náhradu škody a že nechci podat žalobu. Pořád jsem ale neměl v srdci mír. Asi za měsíc jsem byl Ježíšem, skrze boží slovo usvědčen, že musím kamarádovi odpustit.
Při první příležitosti jsem mu řekl, že nechci, aby mi auto zaplatil, že se na něho nezlobím a že mu to odpouštím. V té chvíli se něco stalo a místo, kde jsme byli se naplnilo mohutnou glory (zázračnou mocí) pána Ježíše, která byla fyzicky cítit. Bylo to tak nádherné, že se to nedá slovy popsat. Byla to jedna z nejhezčích situací, kterou jsem zažil. A naše přátelství se zpevnilo. Proto říkám, že odpustit komukoliv cokoliv je možné a je to nádherný zážitek. S Ježíšem na to máte sílu.

Finance

Také bych chtěl poděkovat Ježíšovi za to, že se o mě a mou rodinu stará i po finanční stránce. V roce 2000, když jsem byl na civilní službě a má žena zároveň na mateřské dovolené, bylo hodně situací, kdy jsme neměli peníze a potřebovali jsme něco zaplatit nebo jet do shromáždění (asi 160 km tam i zpět). I když jsme věděli, že na účtě nemáme žádné peníze, šli jsme vždy ve víře vybrat. Ježíš nás vždy požehnal, takže jsme tam našli minimálně takovou částku, kterou jsme potřebovali, což bylo třeba i 5000,- Kč.

Jsem vděčný za to, že jsem poznal pána Ježíše, který zachránil mě i mou rodinu. Přeji si, abyste ho poznali stejně jako já.
Pavel

 

Czech English French German Polish Russian Slovak

  Novinky

 

14/03/2014, 19:47
demonicka-hudba-v-cirkviVe světě biologie jsme seznámeni s příkladem žáby, kterou když vhodíme do horké vody, okamžite vyskočí. Ovšem, jestliže dáme tutéž...
11/01/2014, 14:58
verime-bibli-anebo-ji-bereme-jako-hezkou-ale-ponekud-nepresnou-snusku-pribehuDnešní lidé by se dali rozdělit zhruba do těchto kategorií: Ti kteří v Boha nevěří vůbec a snaží se v sobě i myšlenku na Jeho...
04/12/2013, 23:01
je-bible-stale-jeste-aktualni-pro-moderniho-clovekaTuto otázku může člověk slyšet v mnoha různých podobách a kombinacích, protože Bible je  stále ještě nejprodávanější knihou na světě,...
21/08/2013, 22:40
180-movieDokumentární film k zamyšlení s českými titulky o potratech a Holokaustu. České titulky se mohou zapnout pod ikonou "CC" v dolní...
08/08/2013, 00:15
buried-treasure-live-before-you-dieKaždý z nás má v sobě od Boha nějaký dar a potenciál. Často ho ale kvůli strachu nevyužijeme. Stále je ale ještě čas to...
19/06/2013, 22:24
hledani-perfektni-cirkveExistuje takový starší vtip, který tvrdí, že jestli hledáte perfektní církev a najdete ji, nepřidávejte se k ní - protože ji...
19/06/2013, 00:02
pekloPřemýšlel jsi někdy nad tím, co s tebou bude, až fyzicky zemřeš? Končí život fyzickou smrtí? Existuje ještě něco po smrti? Existuje...
28/04/2013, 16:18
je-to-co-vychazi-z-nasich-ust-reprezentativni-pro-nase-mysleniVzhledem k tomu, že jsem se v České republice jednak narodila, vyrostla a nyní tam dost často pobývám, mohu svá tvrzení podpořit lety...
11/04/2013, 19:51
proc-nemohou-neverici-chapat-bibliMluv, Pane, tvůj služebník slyší - I Samuel 3:9 Dnes, kdykoliv se člověk otočí, slyší nějaký další nesmyslný „výklad“ Písma. Odkud...

  napište nám

 

Potřebujete modlitbu?

Chtěli byste se nás na něco zeptat?

Opište kod z obrázku